Masajlar

kurmerkezi-0005

Kaynağında “Sağlık” Var
İyi bir SPA ruhu da bedeni de yeniler. SPA, üç kelimenin baş harflerinden üretilmiş bir simge-sözcüktür. “Sudan gelen sağlık” ya da Latincesi ile “Salus Per Aquam“.

SPA uygulamalarının içinde su var, koku var, görsellik ve ses var, dokunuş yani masaj var ama en önemlisi mutluluk var.

Minera Spa ve kongre turizmin merkezi olan Afyonkarahisar’da termal suya kendi kaynağında eşsiz bir yorum ile şehir, minera spa, toplantı ve alışveriş otelciliğini birleştirerek farklımimarıkonseptesahip, modern çizgi ve konforla, kişiye özel hazırlanmış kür programları (banyo kürü, çamur ve diğer doğal yöntemler) ile misafirlerimize hizmet sunuyoruz.

Otelimizde bulunan Afyon termal suyunun, sahip olduğu silisyum ve bikarbonat içerikleri sayesinde banyo uygulamalarında cildi canlandıran, sıkılaşmasına katkıda bulunan, cilt güzelliğini olumlu yönde destekleyen etkileri bulunmaktadır.

Masaj; Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yoğurma anlamına gelen ”massein” sözcüklerinden türetilmiştir. Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir.

Muhtelif masajlarımızın yorgun kaslarınızı canlandıran, vücudunuza tazelik, enerji ve güç sağlayan etkileri vardır. Yoğun bir iş günü ardından uygulanacak bir masaj, kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlar ve kas gerginliğinizi giderir.

Aroma Terapi Masajı (50 dk)
Yumuşak ve yavaş dokunuşlarla tüm vücut masajı. Akdeniz bitkilerinden elde edilen çeşitli aromatik yağlar ile ruh ve vücut için rahatlama sağlar.

Geleneksel Bali Masajı (50 dk)
Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır.Vücuttaki enerji enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemlerin birbiriyle entegrasyonunu sağlar. Bali masajından önce Endonezyalı terapistler tarafından ayak ritüeli uygulanır.

Derin Asya Masajı (50 dk)
Geleneksel Bali masajına göre daha baskılı olarak uygulanmaktır. Bu masaj tekniğinde terapist kollarını da kullanmaktadır. Çok baskılı ve sert nokta baskılı masajdır.

Relax Masajı (50 dk)
Bu masaj ile vücudun rahatlatan ve tazeleyen teknikler kullanılır. Sinirler rahatlatılır ve iç huzur sağlanır. Baştan ayağınıza kadar yapılan hassas ama aynı zamanda derine inen masaj sayesinde gerilimler rahatlatılır ve yepyeni bir yaşam sevinci hissedersiniz.

Mandara Masajı 4 El (50 dk)
Adını Bali destanlarındaki sonsuz gençlik saçan Mandara Dağı’ndan alan Mandara Masajı iki terapistin birbirleriyle ritmik olarak geleneksel bali masajı, shiatsu ve klasik masaj tekniklerini uygulayarak gerçekleştirilen bir ritüeldir.

Klasik Masaj (25-50-75 dk)
Kas gevşetici ve stres giderici, duyarlı, derine inen masaj. Kaslara yönelik bir masajdır. Hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla kan dolaşımı hızlandırılır. Ayrıca dokunun, her bir hücrenin ve bunun sonucunda tüm organizmanın gevşemesi hedeflenmektedir.

Thai Masajı (50 dk)
Geleneksel teknikler ile uygulanan Thai Masajı, enerji akışını harekete geçirmek ve kaslardaki gerginliği azaltmak için vücutta yer alan belirli noktalara uygulanacak basınç ile yapılır. Thai Masajı tüm vücudunuza uygulanacak esnetme hareketleri ile tamamlanır.

Yağsız Bali Masajı (50 dk)
Bu masaj sırasında üzerinizde rahat kıyafetler bulunmalıdır. Vücudunuzdaki enerji noktaları beden ve zihin sağlığınızın dengelenmesi için uyarılır. Futon minderinin üzerinde uygulanan baskılı bir masaj türüdür.

Shiatsu (50 dk)
Bu Japonya’nın geleneksel tedavi sanatı ‘parmak tazyiki’ anlamına gel- mektedir. Bu teknikle ellerle yapılan tazyik, vücudun iç yapısı dengeleyip, doğal enerjileri uyarmaktadır.Diğer doğuya ait tedavi yöntemlerinde oldu- ğu gibi burada da ‘chi’ ya da ‘ki’ dengelenerek enerji akışı desteklenir. Yerde, rahat bir kıyafet ile uygulanır.

Ayak Refleks Masajı (25 – 50 dk)
Özel bir masaj tekniği ile uygulanan yoğun ayak masajı. Ayaklardaki refleks noktaları yardımıyla tüm vücuda ve organlara ulaşılır. Enerji blokajları çözülür, vücudun kuvvet noktaları aktive edilir ve kendini iyileştirme sürecine katkı sağlanır.

Shiroabhyanga (75 dk)
Abhyanga – Shirodhara ile rahatlama kombinasyonu. Sıcak baharat yağları ile vücut, zihin ve ruhunuzu rhatlatır, canlılık verir. Sinir sistemini rahatlatır, duyularınızı canlandırır, enerji kanallarını temizler ve çalıştırır.

Dwzone Masaj Yatağı (25 dk)
Omurga üzerinde olağanüstü etkisi kabul edilen yeşim taşları sayesinde yayılan yoğun kızılötesi ışınları aracılığıyla baskı ve masaj uygular. Omurgayı ve sinirleri yeniden yapılandırır. Bel-Boyun ve omurgada bulunan tüm fıtıklar, kireçlenme, felç, romatizma, migren, sünizit, kan dolaşımı hastalıkları, şeker, idrar yolları iltihapları, varis, tansiyon, kadın hastalıkları ve tüm omurga rahatsızlıklarının iyileşmesinde faydalıdır. Genel sağlığı koruduğu için birçok hastalığında önüne geçer .

Shirodhara (40 dk)
Merkezi sinir sistemini olumlu yönde etkileyen ve strese dayalı semptomları, uykusuzluk ve baş ağrısını gideren, eşsiz ayurveda yağı.Sıcak Ayurveda yağı kontrollü bir şekilde yavaşça ‘Ajna’(alın çakra) ardından ‘sahasrara’ (taç çakra) üzerinden akıtılır.

Abhyanga (50 dk)
Vücudu, ruhu ve zihni rahatlatır. Ayurveda yağları ile bünyenize uygun komple vücut masajı. Bu geleneksel masaj, organizmadaki enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerji akımını harekete geçirir, vücudun savunma meka-nizmalarını güçlendirir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Spor Masajı (50 dk)
Spor Sonrası karşılaşılan kas problemlerinin giderilmesinde etkili bir medikal masaj tekniğidir. Bu masajın öncelikli amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kas ve iskelet sistemi üzerinde tedavi edici etkiye sahip bir masaj tekniğidir.

La stone Masajı (60 dk)
La Stone terapisi eski Kızılderili iyileştirme metodlarına dayanan iddialı bir masaj türüdür.Sıcak bazalt ve soğuk mermer taşları vücudun enerji noktaları üzerine koyulur. Yoğun masaj ve taşların sıcaklığı ile dokudaki kan dolaşımı yükselir ve inatçı gerilimler çözülür. Vücudunuzda hoş ve derin bir rahatlama ve ahenk hissedersiniz.

Minera Specially (60 dk)
Minera farkını ortaya koyan, özel bir masaj, ipeksi bir dokunuş için.. Vücuttaki gerginliği gideren, vücuda ve zihne dengesini geri kazandıran olağanüstü bir masajdır. Kas gevşetici ve stres giderici, duyarlı, derine inen masaj… Dokuların, her bir hücrenin ve bunun sonucunda tüm organizmanın gevşemesi hedeflenmektedir.

Anti Selülit Masajı (40 dk)
Anti-Selülit Masaj baskı tekniğiyle, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar.Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması desteklenmektedir.

Masaj çeşitleri, yöntemlerine ve uzunluklarına göre değişik adlar almaktadır. Merkezimizde çeşitli kombinasyonlardan oluşan masajlar uygulanmaktadır. Bu masajların süreleri farklılık göstermekte; 30 dk, 50 dk, 60 Dk, 75 dk olarak değişmektedir..

Fiziksel rahatsızlıklarınız doğrultusunda Spa danışmanlarınızın sizin için önereceği masajlar kişi üzerinde;

  • Tüm vücutta Gevşeme
  • Sert kaslarda Yumuşama
  • Esnekliğin artması
  • Kronik ağrının azalması
  • Cilt tonusunun artması
  • Dolaşımın kolaylaştırılması
  • Atıkların atımının kolaylaştırılması
  • Mental stresin azalması
  • Ruhsal rahatlama gibi etkiler yaratmaktadır.

 

Minera Spa merkezimizde SPA’dan, spora ve sağlıklı yaşama dair birçok hizmetlerimiz vardır. Fitness merkezinde son teknolojik ekipmanlar, suquash (duvar topu), termal havuzlar, özel aile banyoları, kaydıraklı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, ısıtmalı açık yüzme ve çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, kuaför ...>>

Termal suların geçmişten günümüze binlerce yıldır şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki termal su kaynakları rezerv bakımında Avrupa’da birinci, dünyada da yedinci sırada gelmektedir. İkbal Thermal & Spa otelinin sınırları içerisinden elde edilen bu doğal mucize termal su renksiz, mineral bakımından zengin, kokusuzdur.

Afium; Afyon’un en büyük açık alan outlet ve eğlence merkezi otel alanı içerisindedir. Burada gününüzü ister alışveriş yaparak, ister sinemada vizyondaki filmleri izleyerek, isterseniz eş ve dostlarınızla eğlence merkezinde eğlenerek zamanınızı geçirebilirsiniz. Açık alan outlet ve eğlence merkezini hayal edip sizlerin hizmetine sunduk.

İkbal Lokantacılık İkbal Gıda İkbal Şekerleme Afium Alışveriş ve Eğlence Merkezi

www.ikbal.com.tr, İkbal Hotel Thermal Hotel & SPA resmi web sitesidir.