İkbal Termal Hotel Çevreye Duyarlı Tesis (Yeşil Yıldız) Belgesini aldı.

31 OctKategori: Haber

Yorum: 0

İkbal Termal Hotel & SPA T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının belirlediği standartları yerine getirerek Afyonkarahisar’da ilk Çevreye Duyarlı Tesis (Yeşil Yıldız) Belgesi alan konaklama işletmesi oldu.

Çevreye Duyarlı Tesis (Yeşil Yıldız) Belgesi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sürdürülebilir turizm kapsamında belirledikleri nitelikleri taşıyan konaklama tesislerine; çevrenin korunması, çevre bilincinin gelişmesi amacıyla 1993 yılından bu yana verilmektedir. Biz de İkbal Termal Hotel & SPA olarak T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Çevreye Duyarlı Tesis (Yeşil Yıldız) standartlarını başarıyla gerçekleştirdik ve bu sertifikayı almaya hak kazandık. Öncelikle bunu Afyonkarahisar’da ilk gerçekleştiren konaklama tesisi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu standartlar doğrultusunda su ve enerji tüketiminin kontrol altında tutulması, çevreye zararlı madde ve atık miktarının azaltılması, personelin çevre bilinci konusunda eğitilmesi ve misafirlerde çevre bilinci farkındalığının oluşturulması sürecini başarıyla gerçekleştirdik. Amacımız çevre bilinci misafirlerimiz ve personelimize doğru şekilde aktarıp, onlarda farkındalık yaratmak ve onları bu uygulamanın bir parçası haline getirmektir. Bu kapsamda gerçekleştireceğimiz her işte bu bilincin uygulanmasını sağlayacağız.

Doğayı Seviyoruz.

Minera Spa merkezimizde SPA’dan, spora ve sağlıklı yaşama dair birçok hizmetlerimiz vardır. Fitness merkezinde son teknolojik ekipmanlar, suquash (duvar topu), termal havuzlar, özel aile banyoları, kaydıraklı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, ısıtmalı açık yüzme ve çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, kuaför ...>>

Termal suların geçmişten günümüze binlerce yıldır şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki termal su kaynakları rezerv bakımında Avrupa’da birinci, dünyada da yedinci sırada gelmektedir. İkbal Thermal & Spa otelinin sınırları içerisinden elde edilen bu doğal mucize termal su renksiz, mineral bakımından zengin, kokusuzdur.

Afium; Afyon’un en büyük açık alan outlet ve eğlence merkezi otel alanı içerisindedir. Burada gününüzü ister alışveriş yaparak, ister sinemada vizyondaki filmleri izleyerek, isterseniz eş ve dostlarınızla eğlence merkezinde eğlenerek zamanınızı geçirebilirsiniz. Açık alan outlet ve eğlence merkezini hayal edip sizlerin hizmetine sunduk.

İkbal Lokantacılık İkbal Gıda İkbal Şekerleme Afium Alışveriş ve Eğlence Merkezi

www.ikbal.com.tr, İkbal Hotel Thermal Hotel & SPA resmi web sitesidir.