Afyonkarahisar Vizyon Rehberi

Afyonkarahisar-Vizyon-Rehberi-56

Afyonkarahisar vizyon rehberinin tamamını PDF olarak indirmek için tıklayınız…

Neden Kent Vizyonu?

Stratejik planlama yaklaşımı bir bölgenin ya da kentin içinde bulunduğu durum ile ulaşılması arzu edilen durum arasındaki yolu tarif etmekte, gelişime yönelik amaçları, hedefleri ve yöntemleri ortaya koymaktadır. Bu amaçla, “neredeyiz”, “nerede olmak istiyoruz”, “belirlenen yere nasıl ulaşırız” gibi temel soruların yanıtları aranır.

Bir başka deyişle, bu yaklaşım, potansiyelleri fırsata çevir mede, sorunların çözümlenmesinde, öncelikleri belirleme ve gerçekleştirmede önemli bir araçtır. Ekonomik, sosyal ve çevresel dinamikler doğrultusunda vizyon ve hedeflerin gerçekleştirilmesi adına strateji ve eylem alanlarını tanımlar.

Kent Vizyonu, kentlerin mevcut dinamiklerine dayalı gelişimlerinin ötesine geçebilmek amacıyla, temalar, ilkeler, stratejik hedeflerin kentteki tarafların kısa ve uzun dönemli beklentilerini de dikkate alarak ortak akıl ile belirlenmeli, ortak akıl, kurumsal vizyonlar ile sektörel vizyonların ortaklaştırıldığı bir süreci kapsamalı ve ortak vizyon tüm paydaşlar tarafından benimsenmelidir.

Ortak vizyona ulaşmak için, öncelikli alanlar ve sektörler belirlenerek, doğru zamanlama ile çözüme yönelik hareket edebilecek işbirlikleri kurulmalı, uygulamaya dair öneri ve proje paketleri geliştirilerek kamu, özel ve sivil işbirlikleri tanımlanmalı.

Kentlerimizinyeniden kurgulanması için ortak vizyon çerçevesinde yeni kent modelleri veplanlamayaklaşımları ile katılımcı yönetim anlayışları tartışılmalı.

Yeni kent modeli;

  • Vizyon odaklı kentsel gelişme,
  • Kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşüm,
  • Yerel ekonominin canlandırılması,
  • Çevre ve kültür değerlerinin korunması,
  • Planlama ve altyapı ilişki sistemi,
  • Kamu ve yerel yönetimlerle, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin işbirliği,
  • Eşitlik fırsatlarının yaratılması,
  • Disiplinler arası çalışma ortamlarının sağlanması,
  • Proje yönetimi gibi konuları içermeli.

Kültürel ve tarihi mirası ve çeşitliliği zengin olan kentlerimizde kent kimliği kavramı, yeni kent modeli çerçevesinde tartışmaya açılmalı. Bir kentin kendine özgü çevresel, tarihi, sosyal, kültürel, fonksiyonel ve mekânsal değerlerinin kullanıcıda yarattığı imaj oluşturma, deneyim yaşama ve hikayenin aktarılması süreçleri kent kimliğini oluşturmalı.

Minera Spa merkezimizde SPA’dan, spora ve sağlıklı yaşama dair birçok hizmetlerimiz vardır. Fitness merkezinde son teknolojik ekipmanlar, suquash (duvar topu), termal havuzlar, özel aile banyoları, kaydıraklı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, ısıtmalı açık yüzme ve çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, kuaför ...>>

Termal suların geçmişten günümüze binlerce yıldır şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki termal su kaynakları rezerv bakımında Avrupa’da birinci, dünyada da yedinci sırada gelmektedir. İkbal Thermal & Spa otelinin sınırları içerisinden elde edilen bu doğal mucize termal su renksiz, mineral bakımından zengin, kokusuzdur.

Afium; Afyon’un en büyük açık alan outlet ve eğlence merkezi otel alanı içerisindedir. Burada gününüzü ister alışveriş yaparak, ister sinemada vizyondaki filmleri izleyerek, isterseniz eş ve dostlarınızla eğlence merkezinde eğlenerek zamanınızı geçirebilirsiniz. Açık alan outlet ve eğlence merkezini hayal edip sizlerin hizmetine sunduk.

İkbal Lokantacılık İkbal Gıda İkbal Şekerleme Afium Alışveriş ve Eğlence Merkezi

www.ikbal.com.tr, İkbal Hotel Thermal Hotel & SPA resmi web sitesidir.