Afyonkarahisar Spor Kompleksi

spor-kompleksi-3

Sporun Termal ile buluştuğu kent AFYONKARAHİSAR

Türkiye’nin en büyük spor kompleksi Afyonkarahisar’ da.

Düşük nem oranıyla spor müsabakaları için ideal bir iklime sahip olan Afyonkarahisar’da 650 bin metrekare alan üzerinde yapılan Spor Kompleksinde tamamı aydınlatmalı ve soyunma odaları mevcut 15 bin kişilik stadyum, 2’si sentetik, 9’u doğal çim toplam 11 antrenman sahası, atletizm ve pentatlon ( koşu, uzun atlama, cirit atma, disk atma, güreş ) sahaları, 2’si kapalı 4 tenis kortu, 2 adet çok amaçlı spor salonu, güreş eğitim merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu, ikili soyunma binası, kamp eğitim merkezi ve su kayağı yapılacak yapay bir gölet bulunuyor.

Spor Kompleksi; İkbal Thermal Hotel & SPA’ya 3,5 km. yürüme mesafesindedir.

AFYONKARAHİSAR SPOR KOMPLEKSİ DETAYLARI;

AFYON ARENA STADI

Adet : 1 adet
Kapasite : 15.000 kişi
Kapalı Otopark : 800 araç
Açık Otopark : 2.000 araç

ANTREMAN SAHALARI

Adet : 11 adet
Ölçüleri : 90 x 60 (10 adedi)
Not : Müstakil Atletizm sahası (105 x 68 futbol sahası mevcut)
Zemin : 9 adet çim saha, 2 adet suni çim

Not : Sahaların tamamı aydınlatmalı ve soyunma odaları mevcuttur.

SUKAYPARK

Türkiye’de sadece 7 ilde bulunan SU KAYPARK’ın ölçüleri 23 x 13,80 m2. Derinlik 150 cm ve 180 cm.’dir. 5 adet atlama platformu bulunmaktadır. 5 adet telesiyej tarafından sporcu yönlendirilmektedir.

AÇIK ve KAPALI TENİS KORTLARI

Açık Tenis Kortu : 2 adet 500 kişi kapasiteli
Kapalı Tenis Kortu : 2 adet 1.800 kişi kapasiteli

SPOR SALONU KOMPLEKSİ

500 ve 1.000 seyirci kapasiteli 2 adet çok amaçlı spor salonu ( Basketbol, Voleybol ve Hentbol ) mevcuttur.

YÜZME HAVUZU

1 adet kapalı yarı olimpik yüzme havuzu

spor-kompleksi-4

Minera Spa merkezimizde SPA’dan, spora ve sağlıklı yaşama dair birçok hizmetlerimiz vardır. Fitness merkezinde son teknolojik ekipmanlar, suquash (duvar topu), termal havuzlar, özel aile banyoları, kaydıraklı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, ısıtmalı açık yüzme ve çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, kuaför ...>>

Termal suların geçmişten günümüze binlerce yıldır şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki termal su kaynakları rezerv bakımında Avrupa’da birinci, dünyada da yedinci sırada gelmektedir. İkbal Thermal & Spa otelinin sınırları içerisinden elde edilen bu doğal mucize termal su renksiz, mineral bakımından zengin, kokusuzdur.

Afium; Afyon’un en büyük açık alan outlet ve eğlence merkezi otel alanı içerisindedir. Burada gününüzü ister alışveriş yaparak, ister sinemada vizyondaki filmleri izleyerek, isterseniz eş ve dostlarınızla eğlence merkezinde eğlenerek zamanınızı geçirebilirsiniz. Açık alan outlet ve eğlence merkezini hayal edip sizlerin hizmetine sunduk.

İkbal Lokantacılık İkbal Gıda İkbal Şekerleme Afium Alışveriş ve Eğlence Merkezi

www.ikbal.com.tr, İkbal Hotel Thermal Hotel & SPA resmi web sitesidir.